Oto bardzo ciekawe zlecenie, które realizowaliśmy we Wrześni.

Zróbcie tak aby ten mikro świat wyglądał jak prawdziwy … I zrobiliśmy 🙂

Ponad tydzień pracy dla minuty filmu – czy było warto?…
Staraliśmy się bardzo 😉 pracując w nocy. Wywoływaliśmy odpowiednim oświetlaniem wrażenie dnia lub zmroku. Kolejka wykonała podczas zdjęć rekordową ilość pętli, a my dogrywaliśmy kolejne ujęcia… W szerokich planach, na półzbliżeniach czy detalach. Ujęcia statyczne ale i ogrom takich gdzie kamera poruszała się razem z wagonikami…
W montażu nie było łatwiej. Zróżnicowane plany wymusiły konsekwencję w synchronizacji dźwięków, których przecież nie mogliśmy “wyjąć” z planu. Trzeba było je nagrać dodatkowo lub zakupić na stockach i dopasować do ujęć. Doszło mnóstwo pracy związanej z postsynchronami. Dodatkowo animacje dymu, nieba, otoczenia – ale to już kolejna opowieść …

Nasz materiał został wyemitowany również w TVP 3 16 listopada 2019r. w programie „Ukryte skarby”, w całości poświęconym Wrześni.

Ale udało się i dumni jesteśmy z tego filmu 💪🎞👍 Było warto!

Oto zdjęciowe kulisy powstawania filmu.

To wspaniały pomysł na zbudowanie modelu, obszar Wrześni, kolejki wąskotorowej i wiele innych budynków, można znaleźć na poziomie oczu dziecka. 
Budynki znajdujące się bezpośrednio na krawędzi pokazują życie. Prywatne domy, warsztaty i firmy pokazują dokładnie, jak wyglądał świat w czasach gdy kolejka we Wrześni jeździła.