Pan Andrzej Niedzielski jest rodowitym wrześnianinem. Mówi: “Jestem zadowolony, że wiele moich obrazów wisi na ścianach moich przyjaciół i znajomych w Polsce i zagranicą” Miałem przyjemność spędzić ostatnio w jego pracowni sporo pracowitych godzin, przygotowując materiał dokumentujący jego dorobek.

Zapraszam do oglądania

Urodziłem się I mieszkam we Wrześni. Prawie całe swoje życie przepracowałem w Tonsilu. Jedną z moich wielkich miłości jest Września oraz sztuka. Obu pasjom mogłem poświęcić się w dopiero po przejściu na emeryturę, czyli prawie 30 lat temu. Wtedy to zacząłem malować obrazy, rzeźbić i wykonywać grafikę. Tematem mojej twórczości, zwłaszcza malarstwo jest przede wszystkim Września.
Danuta Mączak prof. Zwyczajny Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego pisząc słowo wstępne z dnia 26.10.2009r. oceniło moje malarstwo bardzo pozytywnie. Tworzę również kompozycje malarskie kwiatów, obrazy martwych natur oraz wykonuję repliki znanych malarzy krajowych i zagranicznych. Prace wystawiałem na wystawach zbiorowych i indywidualnych we Wrześni, Poznaniu i Lesznie zdobywając na nich wyróżnienia i nagrody.
W 2001 roku z okazji setnej rocznicy strajku Dzieci Wrzesińskich wykonałem dwie okolicznościowe karty pocztowe.
Jestem zadowolony, że wiele moich obrazów wisi na ścianach moich przyjaciół i znajomych w Polsce i zagranicą.

Andrzej Niedzielski

malarz - rzeźbiarz - wrześnianin

.

 Ludzie są wspaniali!

Andrzej Niedzielski – obrazy, grafiki, rzeźba.

Zaciekawiło Cię to? – zostaw komentarz.

 

[et_pb_ccfcm_facebook_comments_module ccfcm_numposts=”10″ ccfcm_app_id=”2718308834952585″ _builder_version=”4.3.4″][/et_pb_ccfcm_facebook_comments_module]